دسته بندی اخبار
مقالات اخبار بایگانی
اخبار همایش ها و سخنرانی ها
 • پنجشنبه, مرداد 06, 1401
 • عدم استقبال مدیران نهاد وکالت از حوزه IT و فناوری موجبات نقض استقلال وکیل را در پی دارد

  چکیده مصاحبه :

  عدم استقبال مدیران نهاد وکالت از حوزه IT و فناوری موجبات نقض استقلال وکیل را در پی دارد

  وکیل احد حسین پور، رئیس اداره آمار و فناوری اطلاعات کانون وکلای آذربایجان شرقی، در گفت و گو با خبرنگار وکلاپرس به مسئله ضرورت استقرار اتوماسیون کارآمد در اسکودا و کانون های وکلا گفت:

  چون اسکودا نظارت الزام آوری بر فعالیت اتوماسیون به عمل نیاورده و برخی از کانون ها هم، نرم افزارهای دیگری را نصب و راه اندازی کرده اند که تغییر در رویه ایجاد شده ناممکن به نظر می‌رسد و بخصوص اینکه اتوماسیون فعلی به لحاظ قدیمی شدن نرم افزاری امکانات زیادی برای توسعه ندارد که جوابگوی نیازهای کانون ها باشد، به عقیده من با توجه به عدم توجیه در بهره برداری از یک نرم افزار ده ساله و به جهت ضرورت ایجاد سامانه یکپارچه، بهترین راه حل را در دو مقوله میتوان ارائه داد:

  اول اینکه اسکودا نرم افزار جدیدی را بر پایه BPMS به صورت متمرکز طراحی و در اختیار کانون ها قرار دهد به نحوی که ماموریت های اصلی کانون ها در آن گنجانده شود و سپس هر کانون بنا به سلیقه و ذائقه خود و حتی با تغییرات مدیریتی بتواند فرآیند های اداری را در آن تعریف و آن فرآیندها را بومی سازی کند؛ به عبارتی تنه اصلی درخت را ایجاد کند و طراحی شاخه ها و ساقه ها و برگ ها را به کانون ها محول نماید.

  دوم اینکه با قبول شرایط فعلی، با اتکا به تکنولوژی View Version (قابلیت مشاهده و ویرایش ساختار نسخه) مشکل عدم یکپارچگی را مرتفع نماید. به عبارتی نرم افزار های متفاوت می‌توانند با استفاده از قابلیت های روز دنیا با همدیگر تبادل اطلاعات انجام دهند.

  باید کانون ها از تلکنولوژی بروز و کارآمد از حوزه IT برخوردار شوند و مدیران کانون ها از این حوزه از نهایت بهره وری را داشته باشند تا با اسلوب معین از مزیّت های فناورانه در مدیریت بهینه و هوشمند برخوردار شوند.

  در صورت عدم تمایل کانون ها به این موضوع در آتیه نزدیک موجب خواهد شد تا زمینه های نقض استقلال کانون توسط قوه قضائیه گسترش یابد. به طوری که الکترونیکی شدن وکالتنامه های وکالت و همچنین امکان غیر فعالسازی کارآموزان وکالت پایه یک دادگستری، توسط قوه قضائیه از نشانه های تغییر زیست بوم اداری وکلا در بستر فناوری برشمرده می‌شود که عملا نهاد وکالت را متکی بر منویات قوه قضائیه می‌کند.

  چهارشنبه, مرداد 05, 1401
 • دوشنبه, مرداد 03, 1401
 • سه شنبه, تير 28, 1401
 • کمیسیون علمی کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی برگزار می‌کند

  نشست علمی با موضوع:

  «تحلیل و بررسی کلاهبرداری سایبری در حوزه ارزهای دیجیتال و چالش‌های موجود در رویه قضایی»


  🕙  پنجشنبه مورخه ۱۴۰۱/۰۴/۲۳ 
  ساعت ۱۰:۰۰
  🚪آمفی تئاتر کانون

  ✅ حضور برای تمامی وکلا و کارآموزان محترم آزاد می‌باشد.

  💠 روابط عمومی کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی

  دوشنبه, تير 20, 1401
 • کمیسیون علمی کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی برگزار می‌کند

  نشست علمی با موضوع:

  «تحلیل و بررسی کلاهبرداری سایبری در حوزه ارزهای دیجیتال و چالش‌های موجود در رویه قضایی»


  🕙  پنجشنبه مورخه ۱۴۰۱/۰۴/۲۳ 
  ساعت ۱۰:۰۰
  🚪آمفی تئاتر کانون

  ✅ حضور برای تمامی وکلا و کارآموزان محترم آزاد می‌باشد.

  💠 روابط عمومی کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی

  دوشنبه, تير 20, 1401
 • سه شنبه, تير 07, 1401
 • چهارشنبه, تير 01, 1401
 • 📚 کمیسیون آموزش برگزار می‌کند

  از مجموعه جلسات آموزشی با موضوع :

  👈 «فن بیان و‌سخنوری»

  سه شنبه, خرداد 24, 1401
 • خاتمه اجرای طرح فنی و حقوقی ثبت و ارسال اظهارنامه الکترونیکی همکاران

  اجرای طرح فنی و حقوقی ثبت و ارسال اظهارنامه الکترونیکی همکاران در محل کانون با استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات کانون طی دو روز متوالی خاتمه یافت.

  🔹️رئیس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات کانون اظهار نمود: در این طرح که برای دومین بار و در راستای تکریم همکاران اجرا شد ، جمع کثیری از وکلا و کارآموزان ضمن بهره‌مندی از مزایای این طرح، اشکالات فنی و حقوقی موجود در پروفایل مالیاتی خود را مرتفع نمودند.

  🔹️حسین پور گفت : این طرح با دعوت از کارشناسان ارشد مالیاتی و حسابرسی جهت ارائه مشاوره به وکلا و کارآموزان طبق اعلام قبلی و طی سه نوبت (در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۹ و ۲۰ خردادماه) اجرا شد.

  🔹️وی همچنین ضمن تشکر از عوامل اجرائی این طرح اعلام کرد : همکاران محترمی که تاکنون امکان ثبت و ارسال اظهارنامه مالیاتی را نداشته‌اند ، می‌توانند تا پایان خردادماه از طریق مراجعه به گروه واتساپی اعلامی، از مشاوره فنی و حقوقی بهره‌مند شوند.

   https://chat.whatsapp.com/Gk91mV6s3CrJja3JmFKLfh🔗

  شنبه, خرداد 21, 1401
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟